Azərbaycan kuboku: Premyer Liqa klubları növbəti mərhələdə - VİDEO

Xəbərlər
29 Noyabr 2023 19:54
Azərbaycan kuboku: Premyer Liqa klubları növbəti mərhələdə - VİDEO

Bu gün Azərbaycan kubokunda II təsnifat mərhələsinin daha 4 oyunu keçirilib.

İdman.biz xəbər verir ki, 1/8 finala gedən yolda Premyer Liqa təmsilçilərindən daha üçü mübarizəyə qoşulub.

“Araz-Naxçıvan” Kür-Araz”, “Sumqayıt” isə “Lerik”lə oyunda çətinlik çəkməyib. Hər iki komanda rəqibinin qapısında 6 top keçirib. "Lerik"dən fərqli "Kür-Araz" buraxılam qollardan birinin əvəzini çıxmağı bacarıb.

“Kəpəz” - “Baku Sportinq” görüşü gərgin mübarizə şəraitində keçib. Premyer Liqasının autsayderi II Liqanın liderini əlavə vaxtda məğlub edib.

Azərbaycan kuboku
II təsnifat mərhələsi
29 noyabr (çərşənbə)
13:30. “Şahdağ Qusar” – “Qaradağ Lökbatan” - 0:1
Qol:
Sultan Mustafayev, 60
Baş hakim: Rəvan Həmzəzadə
“Şahdağ Qusar”: 1. Babək Allahverdiyev, 14. Rahid Əmirquliyev (k), 3. Əlimirzə Daşzərini, 88. Mehdi Rəsulov, 11. Tural Qurbatov, 38. Mübarək Şaquliyev, 71. İlqar Hüseynov, 7. Salman Atluxanov, 77. Coşqun Qorçiyev, 4. Rubin Seyidov, 21. Ruslan Ağalarov
Ehtiyat oyunçular: 99. İlkin Hacıxanov, 8. Fərman Qənbərov, 17. Nicat Abbasov, 19. Samir Şixzadayev, 27. Kamran Qürbətov, 16. Denis İsmixanov, 30. Ruslan Kiçibəyov
Baş məşqçi: Bəhram Şaquliyev
“Qaradağ Lökbatan”: 25. Əmrah Zülfüqarlı, 77. Sərxan Abdullayev, 8. Urfan İsmayılov (k), 5. Murad Qayalı, 6. Xəyal Tomarov, 17. Kənan Cəfərov, 33. Fərid Mahmudov, 44. Cavidan Rəhimli, 9. Xəlil Bəşirov, 11. Seyxan Fərəcov, 15. Mehdi Tahirov
Ehtiyat oyunçular: 90. Cavidan İzzətli, 21. Novruz Məmmədov, 88. Tunar Mütəlimov, 7. Sultan Mustafayev, 22. Mehman Məsimov, 3. İsa İsayev, 4. Asif Məmmədov, 14. Orxan Əlliyev, 27. Mircamal Əlizadə, 19. Mehdi Həşumov
Baş məşqçi: Azər Həşimov
Şamaxı OİK stadionu

13:30. “Kəpəz” – “Baku Sportinq” - 2:0 (ə.v.)
Qollar:
Nemət Musayev, 99, Martins Junior, 107
Baş hakim: Əliyar Ağayev
“Kəpəz”: 12. Kamran İbrahimov, 3. Vurğun Hüseynov (k), 10. Tural Rzayev, 11. Elnur Cəfərov, 4. Vüsal Məsimov, 88. Şakir Seyidov, 20. Mahir Həsənov, 6. Nemət Musayev, 26. Adama Niane, 25. Georgi Papunaşvili, 24. Olavale Onanuqa
Ehtiyat oyunçular: 18. Elgün Bayramov, 1. Vladislav Vasilyuçek, 7. Ehtiram Şahverdiyev, 99. Əli Səmədov, 14. Elçin Əlicanov, 17. Ümid Səmədov, 15. Cavad Kərimov, 13. Fərid Kələntərov, 78. Yeqor Xvalko, 21. Martins Junior
Baş məşqçi: Adil Şükürov
“Baku Sportinq”: 1. Cəfər Əlizadə, 13. Comərd Baxşəliyev, 25. Qərib İbrahimov, 9. Röyal Nəcəfov (k), 8. Aqşin Paşayev, 7. Məhəmməd Xəlilov, 3. Taleh Babayev, 28. Ülvi Quliyev, 32. Elməddin Hüseynzadə, 5. Rəvan Kərimov, 99. Hakan Həsənov
Ehtiyat oyunçular: 22. Vaqif Şirinbəyov, 27. Bəxtiyar Soltanov, 10. Elgün Abbaslı, 17. Hüseyn Əliyev, 44. Vüqar Rəhimov, 14. Emil Həsənzadə, 6. Ağası Babayev, 2. Ramil Rüstəmov, 15. Azad Rəcəbov
Baş məşqçi: Elman Sultanov
Tovuz şəhər stadionu

15:00. “Kür-Araz” – “Araz-Naxçıvan” - 1:6
Qollar:
Ramazan Abbasov, 52 -Kadiri Mohammed, 21, Nicat Süleymanov, 47, 87, 90+2, Orxan Əliyev, 65, 88
Baş hakim: Rauf Cabarov
“Kür-Araz”: 1. Əzəmət Müseyibov, 11. Ramazan Abbasov, 14. Elnur Məmmədov (k), 8. Cavidan Musazadə, 22. Mirabbas Mirbabayev, 6. Ağasən Əsgərov, 7. Eltun Hüseynov, 9. Elxan Məmmədov, 15. Babək Yaqublu, 5. İlkin Hüseynli, 21. Rüfət Rəhimzadə
Ehtiyat oyunçular: 99. Novruz Qəhrəmanov, 12. Şöhrət Qasımlı, 18. Ceyhun Quliyev, 4. Fərid Oruczadə, 2. Məhərrəm Heydərov, 25. İxtiyar Quliyev, 44. Ramal Aslanlı
Baş məşqçi: Ələmdar Mustafayev
“Araz-Naxçıvan”: 91. Semir Bukviç, 39. Tural Bayramlı, 22. Elçin Mustafayev, 5. Nihad Qurbanlı, 55. Zamiq Əliyev, 88. Tuqay Əlizadə, 11. Bayraməli Qurbanov, 13. Mirəli Əhmədov, 9. Elvis Maşike, 42. Kadiri Mohammed (k), 14. Miço Kuzmanoviç
Ehtiyat oyunçular: 1. Vüsal Şabanov, 12. Kristian Avram, 6. Vadim Abdullayev, 10. Orxan Əliyev, 3. Turan Manafov, 7. Nicat Süleymanov, 19. Aksel Nqando, 29. Vanderson Melo, 23. Nuno Rodriqes, 4. İqor Ribeyro, 8. İsmail Azzaui, 27. Numan Kurdiç
Baş məşqçi: Azər Bağırov
“Dalğa Arena”

18:00. “Lerik” – “Sumqayıt” - 0:6
Qollar:
Rövlan Muradov, 19. Sənan Muradlı, 41. Erik Sorqa, 54. Kamran Quliyev, 68; 80. Nihad Əhmədzadə, 77 (pen.)
Baş hakim: Nicat İsmayıllı
“Lerik”: 12. Hafiz Məmmədli, 25. Şəhriyar Zərbəliyev, 3. Əflatun Məmmədov, 5. Feyruz Bağıyev, 17. Fahil Dostiyev, 42. Valid Yusubzadə, 7. Kamran Abdullazadə (k), 22. Namiq Salayev, 16. Balarza Qədirli, 20. Rahid Ağazadə, 11. Rəvan Quluzadə
Ehtiyat oyunçular: 1. Ayaz Məmmədli, 10. Nurlan Əmirzadə, 6. Mətin Əbilsoy, 15. Rəsul Məmmədov, 21. Nicat Səfərov, 14. Məhəmməd Məmmədzadə, 4. Vusal Nuriyev
Baş məşqçi: Vidadi Hüseynov
“Sumqayıt”: 15. Orxan Sadıqlı, 14. Elvin Bədəlov (k), 7. Rövlan Muradov, 30. Kamran Quliyev, 8. Səbuhi Abdullazadə, 20. Ayxan Süleymanlı, 21. Nihad Əhmədzadə, 35. Sənan Muradlı, 58. Oktavio Manteka, 18. Kristian Velinovski, 60. Tresor Mossi
Ehtiyat oyunçular: 1. Mehdi Cənnətov, 36. Xəyal Fərzullayev, 6. Vüqar Mustafayev, 17. Murad Xaçayev, 16. Tural Axverdiyev, 19. Roi Kehat, 12. Abu Dosso, 10. Kamran Aliev, 9. 71. Masaki Murata
Baş məşqçi: Samir Abasov
“Kapital Bank Arena”

Qeyd edək ki, bir gün öncə keçirilən görüşlərdə “Səbail” "Şəfa"nı 7:0, “Turan Tovuz” "Göygöl"ü 5:1, MOİK "Cəbrayıl"ı 4:0, “Karvan” isə “Difai Ağsu”nu 1:0 hesabı ilə məğlub edib. Mərhələyə noyabrın 30-da yekun vurulacaq.

İdman.biz