İdmançılarımızın iştirak edəcəyi beynəlxalq yarışlar üzrə HƏFTƏNİN İDMAN AFİŞASI

Xəbərlər
20 Fevral 2024 14:05
İdmançılarımızın iştirak edəcəyi beynəlxalq yarışlar üzrə HƏFTƏNİN İDMAN AFİŞASI

Gənclər və İdman Nazirliyi Azərbaycan idmançılarının iştirak edəcəyi beynəlxalq yarışlar üzrə həftənin idman afişasını açıqlayıb.

İdman.biz xəbər verir ki, fevralın 19-25-də müxtəlif idman növləri üzrə turnirlər təşkil olunacaq.

Alpinizm üzrə Rasim Cəfərovun xatirəsinə həsr olunmuş "Azərbaycan dağçısı" modulu - 22 yanvar – 22 mart (Bakı)
Alpinizm üzrə Rusiya açıq çempionatı (boulderinq, sürət, çətinlik) - 31 yanvar – 7 aprel (Rusiya, Moskva);
Boks üzrə gənc qızlar arasında "Adriatic Pearl" dünya kuboku - 6–19 fevral (Monteneqro);
Ağırlıqqaldırma üzrə kişilər və qadınlar arasında Avropa çempionatı (Paris-2024 Olimpiya Oyunlarına lisenziya yarışı) - 12-20 fevral (Bolqarıstan, Sofiya);
Boks üzrə yeniyetmələr və gənclər arasında "Dracula Open" yarışı - 14–22 fevral (Rumıniya, Arad);
Güllə atıcılığı üzrə "İSAS 2024" beynəlxalq turniri - 16–24 fevral (Almaniya, Dortmund);
Kamandan oxatma üzrə örtülü salonda Avropa çempionatı - 18-24 fevral (Xorvatiya, Varazdin);
Badminton üzrə "Uganda İnternational 2024" yarışı - 21-25 fevral (Uqanda, Kampala);
Stolüstü tennis üzrə yeniyetmələr arasında "Europe Youth Series" - 21-25 fevral (Xorvatiya, Osiek);
Taekvondo üzrə klublararası Asiya çempionatı – 21-22 fevral (İran, Tehran)
Qılıncoynatmanın sablya növü üzrə yeniyetmə, gənc oğlanlar və qızlar arasında, şpaqa növü üzrə yeniyetmə oğlanlar, qızlar və gənc qızlar arasında Avropa çempionatı - 22-29 fevral (İtaliya, Napoli)
Stend atıcılığı üzrə "Amir" kuboku - 22-29 fevral (Qətər, Doha);
KWU-WFKF üzrə "Senshi Camp" - 22-25 fevral (Bolqarıstan, Varna);
Qadın idman gimnastikası üzrə dünya kuboku - 22-25 fevral (Almaniya, Cottbus);
WKF üzrə gənclərin Liqa Turniri - 22-25 fevral (Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri, Fujairah);
Basketbol üzrə "2027 FİBA" dünya kubokunun ilkin təsnifat oyunları (Azərbaycan-İsveçrə) - 22 fevral (İsveçrə);
Qılıncoynatmanın şpaqa növü üzrə kişilər arasında dünya kuboku - 22 fevral (Almaniya, Heidenheim);
Triatlon üzrə yeniyetmələrin Afrika kuboku - 23-24 fevral (Misir, Şarm Əl-Şeyx);
Güllə atıcılığı üzrə Avropa çempionatı - 24 fevral – 3 mart (Macarıstan, Dyor);
Cüdo üzrə kişilər və qadınlar arasında Açıq Avropa turniri - 24-25 fevral (Polşa, Varşava);
Taekvondo üzrə Açıq Soleveniya turniri - 24–25 fevral (Sloveniya, Lyublyana);
Atletika üzrə "Madrid 2024" Qış Dünya Turu (qızıl səviyyə) - 23 fevral (İspaniya, Madrid);
MMA üzrə Rizin yarışı - 24 fevral (Yaponiya, Tokio);
"Tour of Alanya" beynəlxalq velosiped yarışı - şose (Elit/U23) (UCİ 1.2) - 25 fevral (Türkiyə).

İdman.biz

Məqalədə: