Paris-2024: Güləşçilərimizin rəqiblərinin tam siyahısı - TƏQVİM

Xəbərlər
9 İyul 2024 20:37
2 255
Paris-2024: Güləşçilərimizin rəqiblərinin tam siyahısı - TƏQVİM

Paris-2024 Yay Olimpiya Oyunlarında iştirak edəcək yunan-Roma güləşçilərinin siyahısı açıqlanıb.

İdman.biz xəbər verir ki, 97 pəhləvan 6 çəkidə qələbə uğrunda mübarizə aparacaq.

Azərbaycan yunan-Roma yığması Olimpiadada 5 idmançı ilə təmsil olunacaq. Murad Məmmədov (60 kq), Həsrət Cəfərov (67 kq), Sənan Süleymanov (77 kq), Rafiq Hüseynov (87 kq) və Sabah Şəriəti (130 kq) medallar uğrunda yarışacaq.

Yunan-Roma güləşçilərinin müabrizəsi 3 gün davam edəcək. Avqustun 5-də 60 kq və 130 kq, 6-da 77 və 97 kq, 7-də isə 67 kq və 87 kq çəki dərəcələrində qaliblər bəlli olacaq.

60 kq
Murad MƏMMƏDOV (Azərbaycan)
Abdelkarim FERGAT (Əlcəzair)
Liquo CAO (Çin)
Kevin DE ARMAS (Kuba)
Moamen MOHAMED (Misir)
Camal VƏLİZADƏ (EOR)
Mehdi MOHSEN NEJAD (İran)
Kenichiro FUMITA (Yaponia)
Aidos SULTANGALI (Qazaxıstan)
Yolaman ŞARŞENBEKOV (Qırğızıstan)
Viktor CIOBANU (Moldova)
Se Ung RI (KXDR)
Razvan ARNAUT (Rumıniya)
Georgi TIBILOV (Serbiya)
Enes BASAR (Türkiyə)
Islomjon BAXRAMOV (Özbəkistan)
Raiber RODRIGUEZ (Venesuela)

67 kq
Həsrət CƏFƏROV (Azərbaycan)
İshaq GHAIOU (Əlcəzair)
Slavik QALSTYAN (Ermənistan)
Nestor ALMANZA TRUYOL (Çili)
Luis ORTA SANÇEZ (Kuba)
Andres MONTANO ARROYO (Ekvador)
Mohamed ELSAYED (Misir)
Mamadassa SYLLA (Fransa)
Ramaz ZOİDZE (Gürcüstan)
Saeid ESMAEILI LEIVESI (İran)
Kyotaro SOGABE (Yaponiya)
Amantur İSMAİLOV (Qırğızıstan)
Valentin PETIC (Moldova)
Yoldaş NEMES (Serbiya)
Souleymen NASR (Tunis)
Pərviz NƏSİBOV (Ukrayna)

77 kq
Sənan SÜLEYMANOV (Azərbaycan)
Abd Elkrim OUAKALI (Əlcəzair)
Malxas AMOYAN (Ermənistan)
Aik MNATSAKANIAN (Bolqarıstan)
JAIR CUERO MUNOZ (Kolumbiya)
Yosvanys PENA FLORES (Kuba)
Mahmud ABDELRAHMAN (Misir)
CONNI SARKKINEN (Finlandiya)
Zoltan LEVAI (Macarıstan)
Əmin KAVIYANINEJAD (İran)
Nao KUSAKA (Yaponiya)
Demeu JADRAYEV (Qazaxıstan)
Akzhol MAXMUDOV (Qırğızıstan)
Burhan AKBUDAK (Türkiyə)
Kamal BƏY (ABŞ)
Aram VARDANYAN (Özbəkistan)

87 kq
Rafiq HÜSEYNOV (Azərbaycan)
Bachir SID AZARA (Əlcəzair)
Semen NOVIKOV (Boqlarıstan)
Haitao QIAN (Çin)
Carlos MUNOZ JARAMILLO (Kolumbiya)
Turpal BISULTANOV (Danimarka)
Mohamed METWALLY (Misir)
Lasha QOBADZE (Gürcüstan)
David LOSONCZI (Macarıstan)
Alireza MOHMADIPIANI (İran)
Nursultan TURSINOV (Qazaxıstan)
Arkadiusz KULYNYCZ (Polşa)
Aleksandr KOMAROV (Serbiya)
Ali CENGIZ (Türkiyə)
Jan BELENIUK (Ukrayna)
Payton JACOBSON (ABŞ)

97 kq
ƏBUBƏKƏR XASLAXANAU (AİN)
Fadi ROUABAH (Əlcəzair)
Artur ALEKSANYAN (Ermənistan)
Qabriel ROSILLO (Kuba)
Artur ÖMAROV (Çexiya)
Mohamed GABR (Misir)
Arvi SAVOLAYNEN (Finlandiya)
Roberti KOBLİAŞVİLİ (Gürcüstan)
Lucas LAZOGIANIS (Almaniya)
Kevin MEJIA CASTILLO (Honduras)
Məhəmmədhədi SƏRAVI (İran)
Uzur DJUZUPBEKOV (Qırğızıstan)
Seungjun KIM (Cənubi Koreya)
Mindaugas VENCKAITIS (Litva)
Josef RAU (ABŞ)
Rüstəm ƏSSAKALOV (Özbəkistan)

130 kq
Sabah ŞƏRİƏTİ (Azərbaycan)
Kiril MİLOV (Bolqarıstan)
Yasmani ACOSTA FERNANDEZ (Çili)
Lingzhe MENG (Çin)
Mijain LOPEZ (Kuba)
Abdellatif MOHAMED (Misir)
Heiki NABI (Estoniya)
Jello KRAHMER (Almaniya)
Əmin MİRZƏZADƏ (İran)
Alimxan SIZDYKOV (Qazaxıstan)
Seungchan LEE (Cənubi Koreya)
Oussama Əsəd (Mərakeş)
Alin ALEXUC CIURARIU (Rumıniya)
Amine GUENNICHI (Tunis)
Muhammet BAKIR (Türkiyə)
Adam COON (ABŞ)

İdman.biz