AVRO-2024-ün təqvimi: Münhendə start, Berlində final

Xəbərlər
3 Dekabr 2023 00:36
AVRO-2024-ün təqvimi: Münhendə start, Berlində final

Bu AVRO-2024-ün final mərhələsinin püşkatması keçirilib.

İdman.biz xəbər verir ki, turnirin təqvimi bəlli olub.

Avropa çempionatına iyunun 14-də Münhendəki "Alyans Arena"da start veriləcək. Açılış matçında meydan sahibləri ilə Şotlandiya üz-üzə gələcək.

Final matçı iyulun 14-də Berlində başa tutacaq. Çempionatın qalibi "Olimpiya" stadionunda keçiriləcək qarşılaşmada bəlli olacaq.

AVRO-2024-ün təqvimi

14 iyun
Matç 1. A qrupu: Almaniya – Şotlandiya (Münhen)

15 iyun
Matç 2. A qrupu: Macarıstam – İsveçrə (Köln)
Matç 3. B qrupu: İspaniya – Xorvatiya (Berlin)
Matç 4. B qrupu: İtaliya – Albaniya (Dortmund)

16 iyun
Matç 5. C qrupu: Serbiya – İngiltərə (Helzinkirhen)
Matç 6. C qrupu: Sloveniya – Danimarka (Ştutqart)
Matç 7. D qrupu: A yolunun qalibi – Niderland (Hamburq)

17 iyun
Matç 8. D qrupu: Avstriya – Fransa (Düsseldorf)
Matç 9. E qrupu: Belçika – Slovakiya (Frankfurt)
Matç 10. E qrupu: Rumıniya – B yolunun qalibi (Münhen)

18 iyun
Matç 11. F qrupu: Türkiyə – C yolunun qalibi (Dortmund)
Matç 12. F qrupu: Portuqaliya – Çexiya (Leyptsiq)

19 iyun
Matç 13. A qrupu: Şotlandiya – İsveçrə (Köln)
Matç 14. A qrupu: Almaniya – Macarıstan (Ştutqart)
Matç 15. B qrupu: Xorvatiya – Albaniya (Hamburq)

20 iyun
Matç 16. B qrupu: İspaniya – İtaliya (Helzinkirhen)
Matç 17. C qrupu: Danimarka – İngiltərə (Frankfurt)
Matç 18. C qrupu: Sloveniya – Serbiya (Münhen)

21 iyun
Matç 19. D qrupu: A yolunun qalibi – Avstriya (Berlin)
Matç 20. D qrupu: Niderland – Fransa (Leyptsiq)
Matç 21. E qrupu: Slovakiya – B yolunun qalibi (Düsseldorf)

22 iyun
Matç 22. E qrupu: Belçika – Rumıniya (Köln)
Matç 23. F qrupu: Türkiyə – Portuqaliya (Dortmund)
Matç 24. F qrupu: C yolunun qalibi – Çexiya (Ştutqart)

23 iyun
Matç 25. A qrupu: İsveçrə – Almaniya (Frankfurt)
Matç 26. A qrupu: Şotlandiya – Macarıstan (Ştutqart)

24 iyun
Matç 27. B qrupu: Albaniya – İspaniya (Düsseldorf)
Matç 28. B qrupu: Xorvatiya – İtaliya (Leyptsiq)
Matç 29. C qrupu: İngiltərə – Sloveniya (Köln)
Matç 30. C qrupu: Danimarka – Serbiya (Münhen)

25 iyun
Matç 31. D qrupu: Niderland – Avstriya (Berlin)
Matç 32. D qrupu: Fransa – A yolunun qalibi (Dortmund)

26 iyun
Matç 33. E qrupu: Slovakiya –Rumıniya (Frankfurt)
Matç 34. E qrupu: B yolunun qalibi – Belçika (Ştutqart)
Matç 35. F qrupu: C yolunun qalibi – Portuqaliya (Helzinkirhen)
Matç 36. F qrupu: Çexiya – Türkiyə (Hamburq)

29 iyun
Matç 37. 1/8 final: A qrupunda 1-ci - C qupunda 2-ci (Dortmund)
Matç 38. 1/8 final: A qrupunda 2-ci - B qrupunda 2-ci (Berlin)

30 iyun
Matç 39. 1/8 final: B qrupunda 1-ci - A/D/E/F qrupunda 3-cü (Köln)
Matç 40. 1/8 final: C qrupunda 1-ci - D/E/F qruupunda 3-cü (Helzinkirhen)

1 iyul
Matç 41. 1/8 final: F qrupunda 1-ci - A/B/C qrupunda 3-cü (Frankfurt)
Matç 42. 1/8 final: D qrupunda 2-ci - E qrupunda 2-ci (Düsseldorf)

2 iyul
Matç 43. 1/8 final: E qrupunda 1-ci - A/B/C/D qrupunda 3-cü (Münhen)
Matç 44. 1/8 final: D qrupunda 1-ci - F qrupunda 2-ci (Leyptsiq)

5 iyul
Matç 45. ¼ final: 39-cu matçın qalibi - 37-ci matçın qalibi (Ştutqart)
Matç 46. ¼ final: 41-ci matçın qalibi - 42-ci matçın qalibi (Hamburq)

6 July
Matç 47. ¼ final: 43-cü matçın qalibi - 44-cü matçın qalibi (Berlin)
Matç 48. ¼ final: 40-cı matçın qalibi - 38-ci matçın qalibi (Düsseldorf)

9 July
Matç 49. 1/2 final: 45-ci matçın qalibi - 46-cı matçın qalibi (Münhen)

10 July
Matç 50. 1/2 final: 47-ci matçın qalibi - 48-ci matçın qalibi (Dortmund)

14 July
Matç 51. Final: 49-cu - 50-ci matçın qalibi (Berlin)

İdman.biz